Strażacy podziękowali lekarzom i pielęgniarkom

Na początku lipca na poznańskiej Ławicy odbywały się ćwiczenia policji i strażaków, podczas których doszło do wypadku. Strażak Stanisław Tomaszyk spadł z wysokości kilkunastu metrów z liny podwieszonej do śmigłowca. W bardzo ciężkim stanie i z wielonarządowymi obrażeniami trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Najpierw intensywne leczenie rozpoczęto w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, następnie na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii z Zespołami Leczenia Urazów Wielonarządowych.  Chorego poddano bardzo skomplikowanym operacjom, które przeprowadzili chirurdzy pod kierownictwem dr Jacka Waligóry z Oddziału  Chirurgii Ogólnej i Urazów Wielonarządowych z Pododdziałem Chirurgii Gastroenterologicznej i Endokrynologii i ortopedy dr Adama Walucha z Oddziału  Ortopedii i Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu z Pododdziałem Endoprotezoplastyki i Endoskopii Stawów. Po kilku tygodniach poszkodowany strażak został przetransportowany do Centrum Rehabilitacji w Górzynie, gdzie przebywa do dzisiaj.

Wypadek odbił się szerokim echem w środowisku strażaków. W ich opinii życie kolegi uratowali lekarze i pielęgniarki Szpitala Wojewódzkiego i dlatego postanowili podziękować im osobiście. 30 sierpnia w Szpitalu odbyło się niezmiernie miłe spotkanie lekarzy i pielęgniarek z  oddziałów Szpitala z bryg. Andrzejem Bartkowiakiem, Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej i mł. bryg. Jackiem Michalakiem, Komendantem Miejskim PSP w Poznaniu. Panowie strażacy w serdecznych słowach podziękowali lekarzom i pielęgniarkom za opiekę i pomoc jaką otoczyli ich kolegę. Na ręce Kierownika Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pani dr Kariny Wronki wręczono pięknie oprawione zdjęcie Komendy Straży Pożarnej, a Dyrektor Szpitala Jacek Łukomski otrzymał pamiątkowy medal wybity z okazji 140 rocznicy powstania Poznańskiej Zawodowej Straży Pożarnej.

Serdecznie pozdrawiam
Konrad Napierała

Od lewej: Komendant A. Bartkowiak, Dyrektor J. Łukomski, Komendant J. Michalak


Od lewej stoją: dr Adam Waluch, Komendant Michalak, dr Jacek Waligóra, dr Karina Stefańska Wronka, Komendant A. Bartkowiak i Dyrektor J. Łukomski