RSS
XXII Rodzinny Rajd Rowerowy we Wrześni z promocją transplantacji
wsteczwyślij znajomemudrukujMapa serwisustrona główna

XXII Rodzinny Rajd Rowerowy we Wrześni z promocją transplantacji

W dniu 3.05.2019 we Wrześni odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy. Była to już XXII edycja imprezy, która zgromadziła 7000 cyklistów i już od 9 lat jest świetną okazją do promocji idei transplantacji. Cieszy nas to tym bardziej, że My również wspieramy to wydarzenie.

O opiekę merytoryczną nad kampanią zadbali w tym roku Dr Katarzyna Smykał-Jankowiak z Oddziału Transplantologii i Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Urologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu oraz Prof. Marek Jernielity Kierownik Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

A radość mamy tym większą, że byli z nami pacjenci naszego szpitala: Barbara Rewers, Michał Sobkowiak, Jerzy Kiedrowicz, Sylwia i Sebastian Szkudlarek. Osoby, które dzięki transplantacji nerki otrzymały nową szansę na życie.

Po 9 latach działalności edukacyjnej jesteśmy pewni, że wielu mieszkańców Wrześni i okolic ma oświadczenie woli oraz wiedzę w zakresie przeszczepiania narządów. Ale My nadal tę wiedzę poszerzamy i wychodzimy naprzeciw pytaniom i wątpliwością - mówi Jan Stępniak z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji organizatora kampanii.