RSS
wsteczwyślij znajomemudrukujMapa serwisustrona główna

Oddział Chorób Skóry

lutycka.pl
Oddział Chorób Skóry dysponuje 18 łóżkami. Celem działalności Oddziału jest szybka diagnostyka i kompleksowa opieka nad chorymi z różnymi dermatozami. Najczęstszymi jednostkami chorobowymi wymagającymi hospitalizacji w Oddziale są: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenie skóry, osutki polekowe, erytrodermie różnego pochodzenia, pokrzywka, róża. Oddział wykonuje wszystkie przewidziane przez NFZ procedury w zakresie dermatologii i wenerologii oraz niektóre procedury alergologiczne.

Na Oddziale wykonywane są naświetlania NB-UVB, zabiegi kriochirurgiczne z zastosowaniem ciekłego azotu oraz drobne zabiegi dermatologiczne z pobraniem wycinków skóry do badań histopatologicznych.

Hospitalizacja odbywa się na zasadzie przyjęć planowanych i ostrodyżurowych (ze wskazań nagłych ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego).

W skład zespołu pracującego na Oddziale wchodzi kadra wyszkolonych lekarzy i pielęgniarek, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje w ramach specjalizacji zawodowych, studiów doktoranckich i magisterskich. Lekarze prowadzą również prace badawcze, publikują artykuły w czasopismach naukowych, współredagują publikacje książkowe dla studentów, lekarzy, pielęgniarek i położnych.

Oddział posiada miejsca akredytacyjne na szkolenie specjalistów w zakresie dermatologii i wenerologii oraz staże specjalizacyjne z innych dziedzin medycyny.

Numery telefonów, faksu i adres e-mail Oddziału Chorób Skóry
dyżurka lekarska
61/8 212 308
dyżurka pielęgniarska
61/8 212 372
pielęgniarka oddziałowa
61/8 212 404
gabinet rejestracji pacjentów
61/8 212 294
tel/fax
61/8 480 131
email
dermatologia@lutycka.pl

Kierownik Oddziału: dr n. med. Anna Neneman
Konsultant Wojewódzki w dziedzinie dermatologii i wenerologii
tel: 61/8 212 252
Zastępca Kierownika Oddziału: lek. med. Katarzyna Feliksik-Skrobich
Pielęgniarka Oddziałowa: specjalista Hanna Bartkowiak
e-mail: dermatologia@lutycka.pl