RSS
Aktualności
wsteczwyślij znajomemudrukujMapa serwisustrona główna

AktualnościKomunikat w sprawie wyjazdów wakacyjnych
Komunikat nr 9 z dnia 25 czerwca 2020r.
w sprawie wyjazdów wakacyjnych
Kierowany do Pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu
30.07.2020r.

Szanowni Państwo,

Sezon wakacyjny w pełni. W ciągu ostatnich kilku miesięcy wszyscy byliśmy poddani wyjątkowej presji stresu i napięcia, związanego z epidemią COVID-19. Każdy szpital musi przejść swoją własną drogę, indywidualnie wypracowując najlepsze rozwiązania powrotu do normalnej działalności i zapewnienia bezpieczeństwa naszego personelu i naszych pacjentów.


Pragniemy Państwu podziękować za wytrwałość, współpracę i wyrozumiałość dla być może czasami kontrowersyjnych rozwiązań, wszyscy jesteśmy w nowej sytuacji, której się uczymy. Chcielibyśmy Państwu życzyć udanych i bezpiecznych wakacji i powrotu do życia w naszym szpitalu z nową energią i nadzieją na sprostanie wyzwaniom, które nas czekają w tym roku.


Widzimy, że mimo trwania epidemii nasze społeczeństwo stara się powrócić do normalności, często wykazując się niefrasobliwością. Personel medyczny, ze względu na odpowiedzialność nie tylko za swoje zdrowie i rodziny, ale również za zdrowie i życie naszych pacjentów, nie może pozwolić sobie na komfort zapomnienia o epidemii i nieprzestrzeganie najważniejszych zasad zapobiegania zakażeniom COVID-19. Zwracamy się do Państwa z prośbą o utrzymanie w trakcie urlopu zasad bez bezpiecznego zachowania. Przypominamy o trzech skutecznych sposobach zapobiegania zakażeniom tj. utrzymanie dystansu > 1,5 m., zakładanie maski gdy utrzymanie dystansu nie jest możliwe, oraz częste prowadzenie higieny rąk. Uprzejmie prosimy, aby te osoby, które po powrocie z urlopu czują niepewność dotyczącą ryzyka zakażenia w ciągu pierwszych dni po powrocie do pracy przestrzegały rygorystycznie zasad ograniczających ryzyko transmisji SARS-CoV-2 na pacjentów i innych pracowników oraz poddały się badaniu w 7 dobie od ostatniego kontaktu, który mógł mieć charakter ryzykownej interakcji. Proszę również w przypadku wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa w trakcie wakacji o telefon do dr Tomasza Ozorowskiego (tel. 603 136 159) – Przewodniczącego zespołu ds. kontroli zakażeń,, który razem z Państwem przeanalizuje każdy przypadek i pomoże znaleźć optymalne rozwiązanie.Z życzeniami owocnego wypoczynku
Dyrekcja Szpitala
Zespół ds. COVID

Bezpłatne wsparcie i konsultacje psychologiczne dla pracowników pracowników służb medycznych
Psycholodzy i psychoterapeuci z Wydziału Psychologii i Kognitywistyki Uniwersyetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wyrażają swoją gotowość, żeby zaoferować bezpłatne wsparcie i konsultacje psychologiczne dla pracowników pracowników służb medycznych na terenie województwa wielkopolskiego, którzy przeżywają trudne chwile, doświadczają osamotnienia lub kryzysu emocjonalnego w związku z sytuacją pandemii koronawirusa. Programem wsparcia chcielibyśmy objąć także wolontariuszy, którzy w tym czasie pracują w poznańskich szpitalach, będąc na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. Wsparcie i konsultacje psychologiczne są realizowane w formie rozmów telefonicznych. Kontakt z wybranymi specjalistami jest w podanych godzinach dyżurów (http://psychologia.amu.edu.pl/wsparcie). Kalendarz jest aktualizowany na początku każdego tygodnia. Zwracamy się z prośbą o przekazanie tej informacji wszystkim osobom, które mogłyby takiego wsparcia potrzebować.


w imieniu psychologów zaangażowanych w program pomocy
Anna Słysz
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Wsparcie psychologiczne
Szanowni Państwo,
Wspólnie z firmą Next Medica Sp. z o.o. oraz psychologami z poradni Psycholodzy Lwowska zapraszamy pracowników naszego Szpitala do skorzystania z bezpłatnego wsparcia psychologicznego.

Wszyscy wiemy, jak  ważna a zarazem szczególnie trudna jest Wasza praca. Opiekujecie się pacjentami, walczycie o ich zdrowie i życie w warunkach wielkiego stresu. Nie zawsze łatwo sobie z nim poradzić.

Dlatego do Państwa dyspozycji są doświadczeni psychologowie – psychoterapeuci. Aby skorzystać z ich pomocy prosimy postępować według poniższej instrukcji.
 
Kod dostępu:
Poniższy kod promocyjny umożliwi zapis na bezpłatną konsultację:
LUTYCKA23543

Instrukcja zapisu na konsultację:
Aby skorzystać z konsultacji psychologicznej należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:
1. 2. 3.4. 5.
1.Proszę wejść na stronę WsparciePsychologiczne.online i w pole „KOD” wpisać Kod dostępu, a następnie przejść do Formularza Zamówienia Konsultacji.
2.Proszę dokładnie wypełnić Formularz m.in. dokonując wyboru metody udzielenia konsultacji (rozmowa głosowa lub wideorozmowa) oraz określić termin konsultacji.
3.Po wysłaniu formularza otrzymają Państwo potwierdzenie zapisu na konsultację na podany adres e-mail, a w kolejnej wiadomości potwierdzenie terminu i godziny konsultacji z psychologiem.
4.Psycholog skontaktuje się z Państwem i przeprowadzi konsultację trwającą maksymalnie do 40 minut.
5.Jeśli zaistnieje potrzeba kolejnej konsultacji z psychologiem, wówczas proszę ponownie wypełnić formularz na stronie https://wsparciepsychologiczne.online/ korzystając z tego samego kodu.
UWAGA: Przy kolejnej konsultacji w pole: Podaj temat rozmowy, proszę wpisać numer konsultacji oraz imię i nazwisko psychologa, który prowadził wcześniejszą rozmowę z Państwem, np.: „Konsultacja 2 – Jan Kowalski”.

Organizacja i obsługa konsultacji:
Next Medica Sp. z o.o.
tel. +48 665 285 300 e-mail: office@nextmedica.pl
 

Podziękowania dla pracowników służby zdrowia

Prosimy o wsparcie!

Szanowni Państwo,


są sytuacje w życiu każdej wspólnoty gdy tylko solidarne działanie pozwala skutecznie stawić czoło śmiertelnemu zagrożeniu. Takim wyzwaniem dla naszego społeczeństwa jest sytuacja epidemiologiczna związana z rozszerzającym się koronawirusem COVID-19. Nasz Szpital, jego personel medyczny, wszyscy pracownicy każdego dnia robią wszystko co w ludzkiej mocy aby chronić zdrowie i życie współobywateli. Aby nasza walka z zagrożeniem była skuteczniejsza potrzebujemy jednak więcej środków ochrony osobistej. W szczególności zaś :

• kombinezony medyczne, z oddychających tkanin (nie przyjmujemy kombinezonów malarskich, lakierniczych, ogrodniczych itp.),

• fartuchy medyczne,

• maski chirurgiczne,

• maski z filtrem Hepa, typ P2, P3,

• środki do dezynfekcji rąk oraz powierzchni,

• okulary i gogle ochronne,


Dlatego prosimy Państwa o pomoc; jeśli możecie przekazać nam, w każdej ilości, wymienione środki ochrony osobistej będziemy niezmiernie wdzięczni. Prosimy aby wszystkie środki przekazywać w oryginalnych opakowaniach. To środki do kontaktu z Pacjentami, więc muszą zachować normy sterylności, aby nie stanowić zagrożenia.


Wskazane środki prosimy dostarczać do szpitala, Poznań ul. Juraszów7/19, do Punktu Ochrony Obiektu mieszczącego się w rotundzie, w godzinach od 8 do 20. Prosimy aby Państwa dary przekazywać w maksymalnie zbiorczych ilościach – im mniej wizyt pojedynczych osób, tym większe bezpieczeństwo zarówno Państwa, jak i naszego personelu.


Przyjmiemy również środki pieniężne jako darowizny. Osoby, które chcą przekazać darowiznę prosimy o wpłaty na podany nr konta. W tytule przelewu należy wpisać: DAROWIZNA KORONAWIRUS.

Nr konta:PKO BANK POLSKI S.A. 35 1020 4027 0000 1502 0047 0393


Prosimy o przekazywanie naszego apelu wśród znajomych, przyjaciół, w miejscu pracy. Każda pomoc, każdy dar może chronić czyjeś życie i zdrowie.


W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 618212200 lub mailowy: rzecznik@lutycka.plCo powinieneś wiedzieć o kwarantannie ?

Oświadczenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu w związku z publikacją w Głosie Wielkopolskim

NUMERY WEWNĘTRZNE DO SZPITALA
Szanowni Państwo,
W związku ze zwiększonym zagrożeniem epidemiologicznym i całkowitym zakazem odwiedzin, uprzejmie prosimy o telefoniczne dowiadywanie się o stan zdrowia pacjentów hospitalizowanych na poszczególnych oddziałach.

Numery telefonów na poszczególne oddziały zamieszono tutaj.

CAŁKOWITY ZAKAZ ODWIEDZIN PACJENTÓW!
Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu podjął decyzję o całkowitym zakazie odwiedzin pacjentów. Wykaz wewnętrznych numerów do Szpitala znajdziecie Państwo tutaj.Koronawirus: informacje i zalecenia Ministerstwa Zdrowia
  Co musisz wiedzieć o koronawirusie? Zobacz!

Chroń się przed koronawirusem!

XXII Rodzinny Rajd Rowerowy we Wrześni z promocją transplantacji

W dniu 3.05.2019 we Wrześni odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy. Była to już XXII edycja imprezy, która zgromadziła 7000 cyklistów i już od 9 lat jest świetną okazją do promocji idei transplantacji. Cieszy nas to tym bardziej, że My również wspieramy to wydarzenie.

O opiekę merytoryczną nad kampanią zadbali w tym roku Dr Katarzyna Smykał-Jankowiak z Oddziału Transplantologii i Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Urologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu oraz Prof. Marek Jernielity Kierownik Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

A radość mamy tym większą, że byli z nami pacjenci naszego szpitala: Barbara Rewers, Michał Sobkowiak, Jerzy Kiedrowicz, Sylwia i Sebastian Szkudlarek. Osoby, które dzięki transplantacji nerki otrzymały nową szansę na życie.

Po 9 latach działalności edukacyjnej jesteśmy pewni, że wielu mieszkańców Wrześni i okolic ma oświadczenie woli oraz wiedzę w zakresie przeszczepiania narządów. Ale My nadal tę wiedzę poszerzamy i wychodzimy naprzeciw pytaniom i wątpliwością - mówi Jan Stępniak z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji organizatora kampanii.


25 lat temu po raz pierwszy, w naszym szpitalu, przeszczepiono nerkę

4 stycznia 1994 roku w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu wykonano pierwszy zabieg przeszczepienia nerki. W ciągu 25 lat lekarze Oddziału Transplantologii i Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Urologii pobrali od 1456 dawców, wraz z innymi zespołami transplantacyjnymi: 2865 nerek, 294 serca, 563 wątroby, 24 trzustki i 38 płuc. W naszym szpitalu wykonano już 2570 zabiegów transplantacji nerki. Razem chcemy podziękować wszystkim, którzy w minionym ćwierćwieczu wspierali pracę transplantologów. Szczególnie mamy w pamięci Dawców i Ich Bliskich – dzięki Nim mogliśmy przekazać dar życia potrzebującym chorym.


Wolne miejsca w Oddziale Leczenia Uzależnień
Szpital Wojewódzki w Poznaniu informuje o wolnych miejscach na Oddziale Leczenia Uzależnień
w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Wszystkie osoby oraz podmioty lecznicze zainteresowane leczeniem siebie oraz swoich pacjentów prosimy o kontakt z sekretariatem Oddziału Leczenia Uzależnień (tel. 61 821 2 427). Oferujemy bezpłatne leczenie uzależnień od alkoholu na terenie miasta Poznań w ramach kontraktu z NFZ. Osoby uzależnione od alkoholu otrzymają u nas pomoc.

„Kompleksowa termomodernizacja budynków Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu”

Szpital Wojewódzki w Poznaniu pozyskał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Kompleksowa termomodernizacja budynków Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu”.

Realizacja projektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 3 „Energia”, Działanie 3.2 „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym”, Poddziałanie 3.2.3. Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym w ramach ZIT dla MOF Poznania”.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Projekty Unijne.


Praca dla lekarzy, pielęgniarek i opiekunów medycznych, rodzaj: opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień
Szpital Wojewódzki w Poznaniu zatrudni, do nowo powstałego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, lekarzy, pielęgniarki oraz opiekunów medycznych. Rodzaj świadczonych usług to: opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień.

Oferta pracy dla lekarzy (specjaliści w dziedzinie psychiatrii, w trakcie specjalizacji z psychiatrii, psycholodzy i psycholodzy kliniczni) znajduję się tutaj.
Oferta pracy dla pielęgniarek oraz opiekunów medycznych znajduję się tutaj.

Oddział Otolaryngologii zaprasza na profilaktyczne badania laryngologiczne

Szpital Wojewódzki w Poznaniu pozyskał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Termomodernizacja budynków C i D oraz administracyjno-leczniczego”
Szpital Wojewódzki w Poznaniu pozyskał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Termomodernizacja budynków C i D oraz administracyjno-leczniczego”.

Realizacja projektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa Oś priorytetowa 3: „Energia” Działanie 3.2. „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym” Poddziałanie 3.2.3. „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym w ramach ZIT dla MOF Poznania”

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Projekty Unijne.


Podniesienie jakości świadczonych usług medycznych i poprawa bezpieczeństwa pacjenta w procesie diagnostyki i leczenia w Szpitalu Rehabilitacyjno - Ka
Szpital Wojewódzki w Poznaniu pozyskał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Podniesienie jakości świadczonych usług medycznych i poprawa bezpieczeństwa pacjenta w procesie diagnostyki i leczenia w Szpitalu Rehabilitacyjno - Kardiologicznym w Kowanówku”.


Realizacja projektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 9: „Infrastruktura dla kapitału ludzkiego Działanie” 9.1. „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną” Poddziałanie 9.1.1. „Infrastruktura ochrony zdrowia”


Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Projekty Unijne.


„Kompleksowe wyposażenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu w sprzęt medyczny”

Szpital Wojewódzki w Poznaniu pozyskał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Kompleksowe wyposażenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu w sprzęt medyczny”.


Realizacja projektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 9 „Infrastruktura dla kapitału ludzkiego” Działanie 9.1 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną” Poddziałanie 9.1.1. „Infrastruktura ochrony zdrowia”.


Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Projekty Unijne.


Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu w sprzęt i aparaturę medyczną

Szpital Wojewódzki w Poznaniu pozyskał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu w sprzęt i aparaturę medyczną”.


Realizacja projektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Oś priorytetowa IX „Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia” Działanie 9.1 – Infrastruktura ratownictwa medycznego.


Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Projekty Unijne.


Praca: Technik farmaceutyczny
Apteka Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu ul. Juraszów 7/19 zatrudni technika farmaceutycznego, najchętniej po odbyciu praktyki w aptece (po ukończeniu szkoły) lub przynajmniej części, która powinna odbyć się w aptece ogólnodostępnej.

Więcej informacji tutaj.

Praca: Lekarz na Oddziale Neurologicznym

Szpital Wojewódzki w Poznaniu

zatrudni


lekarza specjalistę w dziedzinie neurologii


do pracy w Oddziale Neurologicznym z Zespołem ds. Stwardnienia Rozsianego


Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Kierownikiem Oddziału:


lek. med. Zbigniewem Pietrzakiem


Oddział Neurologiczny z Zespołem ds. Stwardnienia Rozsianego

Szpital Wojewódzki w Poznaniu

ul. Juraszów 7/19, 60-479 Poznań

tel. kontaktowy 61-8212-311, 61-8212-420


Prosimy o dopisanie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.)”. 


Praca: Lekarz na Oddziale Udarowym

Szpital Wojewódzki w Poznaniu

Zatrudni

Lekarza specjalistę w dziedzinie neurologii, lekarza w trakcie specjalizacji lub lekarza chcącego realizować specjalizację w tej dziedzinie

do pracy w Oddziale Udarowym

oferujemy pracę w zespole znakomitych specjalistów, atrakcyjne wynagrodzenie i możliwość nauki wykonywania USG tętnic szyjnych i przezczaszkowych.


Więcej informacji tutaj.


Praca: Ratownik medyczny
W związku ze zmianą organizacji pracy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR) oraz wdrażaniem system ustalania priorytetów diagnostyczno-medycznych (tzw. Triage) Szpital Wojewódzki w Poznaniu poszukuje do pracy ratowników medycznych.

Forma zatrudnienia (umowa o pracę, umowa cywilno-prawna) do ustalenia z Dyrekcją Szpitala.


Konkurs ofert w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej - lekarze
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowym konkursem ofert, w którym poszukujemy lekarzy do świadczenia usług w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w części internistycznej oraz pediatrycznej.

Wszystkie informacje znajdziecie Państwo tutaj.

Rozbudowa usług elektronicznych w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu wraz z zakupem niezbędnego do tego celu wyposażenia
Szpital Wojewódzki w Poznaniu pozyskał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Rozbudowa usług elektronicznych w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu wraz z zakupem niezbędnego do tego celu wyposażenia”.

Realizacja projektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 2 „Społeczeństwo informacyjne” Działanie 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych” Poddziałanie 2.1.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Projekty Unijne.


Strażacy podziękowali lekarzom i pielęgniarkom
Na początku lipca na poznańskiej Ławicy odbywały się ćwiczenia policji i strażaków, podczas których doszło do wypadku. Strażak Stanisław Tomaszyk spadł z wysokości kilkunastu metrów z liny podwieszonej do śmigłowca. W bardzo ciężkim stanie i z wielonarządowymi obrażeniami trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Najpierw intensywne leczenie rozpoczęto w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, następnie na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii z Zespołami Leczenia Urazów Wielonarządowych.  Chorego poddano bardzo skomplikowanym operacjom, które przeprowadzili chirurdzy pod kierownictwem dr Jacka Waligóry z Oddziału  Chirurgii Ogólnej i Urazów Wielonarządowych z Pododdziałem Chirurgii Gastroenterologicznej i Endokrynologii i ortopedy dr Adama Walucha z Oddziału  Ortopedii i Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu z Pododdziałem Endoprotezoplastyki i Endoskopii Stawów. Po kilku tygodniach poszkodowany strażak został przetransportowany do Centrum Rehabilitacji w Górzynie, gdzie przebywa do dzisiaj.

Wypadek odbił się szerokim echem w środowisku strażaków. W ich opinii życie kolegi uratowali lekarze i pielęgniarki Szpitala Wojewódzkiego i dlatego postanowili podziękować im osobiście. 30 sierpnia w Szpitalu odbyło się niezmiernie miłe spotkanie lekarzy i pielęgniarek z  oddziałów Szpitala z bryg. Andrzejem Bartkowiakiem, Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej i mł. bryg. Jackiem Michalakiem, Komendantem Miejskim PSP w Poznaniu. Panowie strażacy w serdecznych słowach podziękowali lekarzom i pielęgniarkom za opiekę i pomoc jaką otoczyli ich kolegę. Na ręce Kierownika Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pani dr Kariny Wronki wręczono pięknie oprawione zdjęcie Komendy Straży Pożarnej, a Dyrektor Szpitala Jacek Łukomski otrzymał pamiątkowy medal wybity z okazji 140 rocznicy powstania Poznańskiej Zawodowej Straży Pożarnej.

Serdecznie pozdrawiam
Konrad Napierała

Od lewej: Komendant A. Bartkowiak, Dyrektor J. Łukomski, Komendant J. Michalak


Od lewej stoją: dr Adam Waluch, Komendant Michalak, dr Jacek Waligóra, dr Karina Stefańska Wronka, Komendant A. Bartkowiak i Dyrektor J. ŁukomskiOŚWIADCZENIE SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO W POZNANIU W ZWIĄZKU Z PUBLIKACJĄ ARTYKUŁU W GAZECIE WYBORCZEJ


Poprawa standardu opieki nad noworodkiem w województwie wielkopolskim poprzez doposażenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Filmy promocyjne
W dniu 14.09.2015r. Szpital Wojewódzki w Poznaniu podpisał umowę w sprawie Projektu "Poprawa standardu opieki nad noworodkiem w województwie wielkopolskim poprzez doposażenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu" dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.Projekt ma na celu poprawę jakości oraz zwiększenie dostępności opieki nad noworodkiem, w tym intensywnej opieki i terapii noworodkowej, w Poznaniu i w województwie wielkopolskim.

Filmy promocyjne zostały umieszczone również na naszym fanpage na Facebooku - tutaj oraz tutaj.

Materiały można obejrzeć również w serwisie YouTube klikając tutaj oraz tutaj.

Konkurs Wielkopolski Lekarz z Sercem im. Kazimierza Hołogi

Zarząd Województwa Wielkopolskiego uchwałą nr 3222/2017 z dnia 10 lutego 2017 roku, ustanowił Konkurs Wielkopolski Lekarz z Sercem im. dr. Kazimierza Hołogi, będący wspólnym projektem Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, promujący działalność charytatywną i społeczną lekarzy z naszego regionu.

 

Celem inicjatywy jest uhonorowanie osób, które poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym
i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania.

 

Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz
z powołania, społecznik i filantrop, który w drugiej połowie XX wieku realizował i wcielał
w życie ideały lekarza, bez reszty oddanego pacjentom.

 

Nabór kandydatów do I edycji Konkursu w roku 2017 potrwa od 16 lutego do 31 marca 2017 roku.

Uchwałę ZWW, wzór karty zgłoszeniowej oraz logo konkursu można pobrać ze strony www.umww.pl z zakładki start >> Urząd >> Departamenty >> Departament Zdrowia >> Dokumenty do pobrania.

Wypełnioną Kartę Zgłoszenia należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: zdrowie@umww.pl, faksem (+48 61 62 66 351) lub pocztą: Departament Zdrowia, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61 – 714 Poznań.


Zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu

Szpital Wojewódzki w Poznaniu pozyskał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu”.


Realizacja projektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Oś priorytetowa IX „Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia” Działanie 9.1 – Infrastruktura ratownictwa medycznego.


Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Projekty Unijne.


Zgoda na Życie - program transplantacyjny
 

Zakup urządzeń i sprzętu medycznego dla wojewódzkich podmiotów leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego - Etap II
Udział Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu w realizacji projektu pn. „Zakup urządzeń i sprzętu medycznego dla wojewódzkich podmiotów leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego - Etap II” dofinansowanego w ramach WRPO 2007-2013 Działanie 5.3

Przedmiotem projektu jest wyposażenie sześciu wojewódzkich podmiotów leczniczych w urządzenia i sprzęt medyczny związany bezpośrednio z procesem leczenia.

Zakup urządzeń i sprzętu medycznego dla wojewódzkich podmiotów leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego - Etap I
Udział Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu w realizacji projektu pn. „Zakup urządzeń i sprzętu medycznego dla wojewódzkich podmiotów leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego - Etap I” dofinansowanego w ramach WRPO 2007-2013 Działanie 5.3

Przedmiotem projektu jest wyposażenie siedmiu wojewódzkich podmiotów leczniczych w urządzenia i sprzęt medyczny związany bezpośrednio z procesem leczenia.

Rozbudowa i przebudowa istniejącego Bloku Operacyjnego i Centralnej Sterylizatorni w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu

Informacja o realizacji projektu pn. „Rozbudowa i przebudowa istniejącego Bloku Operacyjnego i Centralnej Sterylizatorni w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu” w ramach WRPO 2007-2013 Działanie 5.3.


Celem projektu było uzyskanie nowoczesnego, spełniającego wymogi określone przepisami prawa oraz standardami międzynarodowymi, Bloku Operacyjnego składającego się z 8 sal operacyjnych oraz Centralnej Sterylizatorni.


Ogłoszenie o zamówieniu pn.: Dostawa produktów ogólnospożywczych
Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że w dniu 11.12.2015 r. zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu pn.: Dostawa produktów ogólnospożywczych.

Ogłoszenie o zamówieniu, specyfikacja i załączniki do specyfikacji znajdują się pod adresem:


http://przetargi.propublico.pl/OgloszeniaSzczegoly.aspx?MasterPage=EmptyMasterPage&id=35396


Udział Szpitala Wojewódzkiego w projekcie kluczowym budowy usług elektronicznych w ramach WRPO 2007-2013 Działanie 2.9

Celem Projektu jest budowa usług elektronicznych e-Zdrowia w podmiotach leczniczych i na szczeblu wojewódzkim (regionalnym).


Udział Szpitala Wojewódzkiego w projekcie kluczowym szerokopasmowej transmisji danych w ramach WRPO 2007-2013 Działanie 2.9
Celem Projektu jest budowa usługi bezpiecznej, wysokowydajnej i wysokodostępnej usługi transmisji danych w podmiotach leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego dla współpracy tych podmiotów i UMWW.

Księga Rejestrowa - Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Należy kliknąć w odnośnik w tytule.