Szpital Wojewódzki w Poznaniu
RSS
Budynek Diagnostyczny - 2 piętro » Blok Operacyjny z Centralną Sterylizatornią » Blok Operacyjny z Centralną Sterylizatornią

Blok Operacyjny z Centralną Sterylizatornią

Nowo wybudowany Blok Operacyjny Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu rozpoczął swoją działalność 8 marca 2011. W jego skład wchodzi osiem klimatyzowanych, w pełni wyposażonych w nowoczesny sprzęt sal operacyjnych, dwunastostanowiskowa Sala Pooperacyjna oraz Centralna Sterylizatornia.

Jego niewątpliwym atutem jest doświadczony zespół operacyjny, który zapewnia pacjentom Bloku przyjazną atmosferę i fachową opiekę medyczną.

Na Bloku Operacyjnym przeprowadzane są zabiegi w trybie planowym i ostrodyżurowym z zakresu chirurgii, transplantologii i urologii, ortopedii i traumatologii, laryngologii, okulistyki i ginekologii.

Praca Bloku Operacyjnego integralnie związana jest z działalnością Centralnej Sterylizatorni, w której wykwalifikowani pracownicy przygotowują  sprzęt medyczny w trakcie walidowanych procesów dezynfekcji i sterylizacji, zapewniając tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa pacjentów.


Kierownik: mgr Małgorzata Piękoś-Kijek
tel. 618212286
Z-ca kierownika mgr Magdalena Marcinowska
tel. 618212536
Z-ca kierownika ds. Centralnej Sterylizatorni mgr Anna Adamkiewicz
tel. 618212536
e-mail: piekos-kijek@lutycka.pl

 
Sala operacyjna nr 2

 
Sala operacyjna nr 3

 
Sala operacyjna nr 5

 
Sala pooperacyjna

 
Centralna Sterylizatornia

 
Intubacja z zastosowaniem prowadnicy Levitan